
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 25 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 260
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04340
Ext.Price$0.04340
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04340 | $0.04340 |
| 10 | $0.02170 | $0.21700 |
| 50 | $0.01974 | $0.98700 |
| 100 | $0.01796 | $1.79600 |
| 500 | $0.01634 | $8.17000 |
| 1000 | $0.01486 | $14.86000 |
| 3000 | $0.01352 | $40.56000 |
| 5000 | $0.01245 | $62.25000 |
| 10000 | $0.01147 | $114.70000 |
